Sicília s výstupom na Etnu

 
14.-18.5.2014
 
účastníci: Robo, Peter
 
Tak a je to tu !
Stále sme sa iba rozprávali spôsobom "raz", "keby tak", "mohli by sme" a podobne. Pri včerajšom telefonickom rozhovore mi Peter hovorí: "Teším sa, že na jeseň absolvujeme to Thajsko ale to je tak ďaleko. Poďme niekam teraz, hoci aj na tú Etnu, čo ste spomínali. Len tak na pár dní !" Hlavou sa mi v poslednom období premieľajú všelijaké myšlienky a tak dnes pri popoludňajšej kávičke len tak prezerám internet ako to vyzerá s letenkami na Sicíliu a rozmýšľam, že naozaj nie je dôvod neustále niečo odkladať a len rozprávať o kadejakých nenaplnených plánoch.
Našiel som reportáž od skupinky štyroch chlapov zo Slovenska, ktorý sa presne takto vybrali na 4 dňový výlet na Sicíliu s cieľom pozrieť sa na vrchol vulkánu Etna. Poslal som reportáž Petrovi, čo na to povie. Spätná reakcia prišla veľmi rýchlo: "No fajn mne sa to páči . počasie aby bolo , letenky good price a ide sa po ich stopách"
Viac mi nebolo treba, začal som ihneď hľadať letenky, vyberať termín. Volám Petrovi ako je na tom s časom a v priebehu hodinky máme zabookované a zaplatené letenky z BA do TRAPANI (Sicília) v termíne 14.-18.mája 2014.
Pôjdeme len tak, naľahko a preto vyberáme nízkonákladový RYANAIR a spiatočné letenky v cene 99,- € za osobu s batožinou do 10 kg. To musí stačiť !
Tak a je to !
Teraz mám konečne nejaký jasný cieľ a môžem na tom pracovať. Poriešiť ubytovanie, prepravu, trasu, nájsť informácie o miestach, ktoré stoja za návštevu.
 
...viac info budem dopĺňať priebežne
 

Sicília 2014 (reportáž):

Príprava

Ihneď po zaplatení leteniek a uvedomení si, že nový trip sa stáva realitou začínam s nadšením pracovať na jeho zostavovaní. Čím začať skôr ? Doprava po ostrove alebo ubytovanie ? Kedy vlastne priletíme ? 22:00 ? Hmm, to je neskoro. To už nikam nevyrazíme. Kde prespíme ? Preberám možnosti,...

Sumár celkových nákladov:

 

197,56 € 2 x letenka BA - TRAPANI - BA
22,- € zľavnená parkovacia karta 5 dňová - letisko BA
109,25 € prenájom vozidla Sicília (5 dní)