Thajsko 2015

 
"Slovo dalo slovo a pri jednom z mnoha rozhovorov s kamarátom Petrom sme sa rozhodli, že nám obom pomôže vypadnúť od všetkých starostí niekam von a vyvetrať hlavy. Spoznať novú krajinu a len tak sa oslobodiť od všetkých povinností. 
Preberali sme rôzne možnosti. Od Palau, čo je Petrov sen až po putovanie úchvatnou prírodou Nového Zélandu. Po porade s kamarátom Rišom, ktorý má obrovské skúsenosti z cestovného ruchu, nám poradil skúsiť pre začiatok niečo jednoduché a cenovo dostupné. Pre "začínajúcich" cestovateľov zvoliť Thajsko, Vietnam Kambodžu alebo Laos. A keďže sme žiadali skúsenejšieho o radu, tak na sme na neho dali.
Guuuuglil som a guuuuuglil až našiel fantastické úplne jednoduché bungalovy na malej osamelej pláži ostrova Koh Phangan, ktoré sme si zvolili za cieľ našej cesty. Pár dní tam strávime nabíjaním energie a potom ... potom chceme improvizovať. Ale o tom, potom.

Našu cestu plánujeme na koniec októbra až november, len čo skončí odobie monzúnu v Thajsku. No na letenky začneme striehnuť čím skôr."Uvedený text som písal na tieto stránky presne pred rokom. Žiaľ z cesty nebolo nič. Dodnes sme to nedotiahli. Hľadal som spolucestujúcich cez rôzne cestovateľské zoznamky, no žiaľ ani touto formou sa mi to nepodarilo. A tak som sa rozhodol vziať to do vlastných rúk, už nič neodkladať a cestu podniknúť ešte pred letom 2015. 
Lts GO ! 
(10.01.2015)